100 DNI RZĄDU – wielka ściema i zamach na demokrację

Minęło pierwsze 100 dni rządu. Czas na oceny. To, że Prawo i Sprawiedliwość składało obietnice bez pokrycia podczas kampanii wyborczej to nic nowego w naszych realiach. Większość, o ile nie wszystkie partie, tak robią. W tym przypadku skala niespełnionych obietnic jest jednak porażająca! Jeśli dołączymy do takiej kampanii wyborczej exposé pani premier, w którym określiła m.in. plany na pierwsze sto dni i wymieniła ustawy DLA Polaków, jakie w tym czasie wprowadzi to okaże się, że była to jedna WIELKA ŚCIEMA! Poniżej zestawiliśmy w buchalterski sposób stopień realizacji obietnic. I co nam wyszło? To najgorsze pierwsze 100 dni rządu w ostatnich 26 latach, w demokratycznej Polsce. Właśnie – demokratycznej. Po tych stu dniach nie można już tak mówić! W tym czasie rząd odniósł poważne „sukcesy” w niszczeniu DEMOKRACJI… To jedyne jego wymierne osiągnięcia… Spójrzmy na zestawienie:

Ustawy zapowiadane w kampanii wyborczej przez PiS. To te obietnice dały partii Kaczyńskiego tak dużą ilość głosów! Pani premier Beata Szydło wymieniła je również w expose na pierwsze 100 dni rządu!

OBIETNICA: Obniżenie wieku emerytalnego

REALIZACJA: Na razie projekt złożony w sejmie przez prezydenta, leży w szufladzie. Nie zapowiada się na jego szybką realizację. Na pewno nie w tym roku.

SALDO: 0

OBIETNICA: Dotacja 500 zł dla każdego dziecka

REALIZACJA: Jedyna uchwalona już obiecana ustawa ale nie w takim kształcie jak zapowiadali. Zamiast każde dziecko, pieniądze otrzyma drugie i kolejne. W cyfrach wygląda to tak: około 3,7 mln dzieci otrzyma dotację, natomiast ok. 3 mln nie otrzyma. Dlatego „zaliczamy” tylko połowę obietnicy.

SALDO: 0.5

OBIETNICA: Podniesienie kwoty wolnej od podatku

REALIZACJA: Minister finansów konsekwentnie udziela wymijających odpowiedzi… budżetu nie stać jeszcze na realizację tej obietnicy. Czy kiedykolwiek ten rząd będzie na to stać?

SALDO: 0

OBIETNICA: Darmowe leki dla seniorów

REALIZACJA: Jak na razie jest projekt, zatwierdzony przez rząd. Leki będą dostępne najwcześniej we wrześniu! Średnio … 12 zł miesięcznie na seniora. Rząd zastrzegł, że jeśli po pierwszym kwartale wydatki przekroczą 50 proc. planowanego limitu, minister okroi wykaz darmowych leków.

SALDO: 0

OBIETNICA: Podniesienie najniższej płacy godzinowej do 12 zł

REALIZACJA: Projekt jest, co prawda opracowany, ale posiada jeszcze wady prawne. Najwcześniej zapowiadana zmiana wejdzie w życie od lipca 2016, a dla niektórych osób 01.01.2017.

SALDO: 0

RAZEM DLA POLAKÓW: 0,5/5

Ustawy, łamiące zasady demokratycznego państwa prawa, „podarowane” Polakom bez wcześniejszych zapowiedzi.

USTAWA: Nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

SKUTKI: Jeżeli Trybunał Konstytucyjny się nie obroni, poprzez własne orzeczenia, ustawa całkowicie paraliżuje pracę Trybunału. Ustawa łamiąca postanowienia KONSTYTUCJI !!!

SALDO: 1

USTAWA: Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej

SKUTKI: Ustawa przewiduje m. in. likwidację konkursów i powoływanie urzędników przez organy władzy. Likwiduje zakaz upartyjnienia służb. Dzięki temu bezpartyjni fachowcy zostaną zastąpieni przez ludzi jednej partii!!

SALDO: 1

USTAWA: Nowelizacja ustawy o mediach publicznych

SKUTKI: Ustawa zniosła kadencję dotychczasowych szefów radia i telewizji publicznej. Zamiast obiektywizmu, media stały się tubą propagandową jednej partii! To jeszcze nie koniec zmian!

SALDO: 1

USTAWA: Nowelizacja ustawy o policji.

SKUTKI: W skrócie: ustawa inwigilacyjna! Służby będą mogły sprawdzać, gdzie się logujemy i na jak długo, będą mogły wiedzieć, z kim się kontaktujemy, kiedy, gdzie i jak długo przebywamy! Zabierają nam prawo do prywatności!

SALDO: 1

USTAWA: Zmiana ustawy o prokuraturze

SKUTKI: Ustawa daje nieograniczona władzę jednej osobie – ministrowi sprawiedliwości. Oznaczać to może polityczne sterowanie śledztwami, czyli niszczenie opozycji i zamiatanie pod dywan występków „swoich”. Likwidacja prokuratury wojskowej ma zapewne służyć głównie „prawdzie” smoleńskiej.

SALDO: 1

RAZEM PRZECIW POLAKOM: 5/5

Niespełnionych obietnic, albo tych, których spełnienie nie będzie możliwe jest znacznie więcej. My ograniczyliśmy się do tych, które miały być zrealizowane w pierwszych 100 dniach. Już zapowiadane są pociągnięcia rządu wystawiające do wiatru kolejnych wyborców, którzy dostarczyli znaczną ilość głosów: górników, rolników, handlowców. To na pewno nie jedyni oszukani… Lista wzrośnie.

Redakcja Dekodera

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…