27 LAT WOLNEJ POLSKI? – zaproszenie na wydarzenie

Już w najbliższy weekend, 18 czerwca (sobota) Komitet Obrony Demokracji zaprasza na wrocławski Plac Solny. Po 27 latach od czerwcowych wyborów w 1989 r. KOD chce przypomnieć wrocławianom język przekazu polityki w PRL i jednocześnie zwrócić uwagę na poziom debaty publicznej w dzisiejszej, wolnej Polsce.

Organizatorzy: Każda słaba, zła władza sięga po „wrogów narodu”, jako sprawdzonej idei służącej dyskredytowaniu i ogniskowaniu nienawiści na swoich przeciwnikach politycznych. Jak wiemy z historii, kończy się dla społeczeństwa w sposób dramatyczny. Zaczyna się od dehumanizacji oponentów, od nakręcania spirali nienawiści, a kończy na inspirowaniu lub wręcz organizowaniu prześladowań wskazanej grupy obywateli.

KOD tradycyjnie zaprasza na godz. 12.00 – w samo południe. Na pl. Solnym zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć. Na telebimach pokazane zostaną urywki z historii, które skomentują na żywo uczestnicy tamtych wydarzeń. Nie zabraknie też odniesień do tego, jak politycy mówią o obywatelach i do obywateli w wolnej Polsce.

Roman Uciechowski, koordynator KOD Wrocław: Nie możemy pozostać obojętni na obecny poziom debaty w polityce. Nie ma naszej zgody na narrację pełną pogardy i nienawiści, odwołującą się i korzystającą z najgorszych tradycji totalitarnych rządów. Wypowiedzi polityków o „wieszaniu zdrajców”, „gorszym sorcie”, „elemencie animalnym”, „niepolakach”, „rebelii” są skandaliczne. Musimy pokazywać, jakie idee stoją za tym przekazem i czym mogą się skończyć przy biernej postawie społeczeństwa.

Dlatego Komitet Obrony Demokracji na zakończenie imprezy zaplanował happening odnoszący się do obecnej rzeczywistości – „Czyszczenie języka polityka”, gdzie członkowie Komitetu rozprawią się z retoryką stosowaną przez polityków wszystkich opcji!

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://facebook.com/events/1334007936613262/

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…