DEKODER nr 23, Styczeń 2018

Za nami trudny rok, przed nami nadzieja, że ten jednak będzie lepszy. Nie jest i nie będzie łatwo. Ale przecież się nie poddajemy. Tak, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która działa niezależnie od tego, jaki rząd jest u władzy, jaka telewizja odmówi transmisji i jaki bank odmówi obsługi konta. Co więcej, kolejne finały przynoszą coraz więcej pieniędzy na szczytne cele. Serce rośnie!

Na opozycji natomiast nie jest lekko. A to niektórym puszczają nerwy, a to czujemy znużenie, a to nie widzimy efektów. Mnożą się analizy i dobre rady: jakie działania podejmować, jak podchodzić do danych spraw, jak mówić, co i do kogo. Próbujemy na część z tych pytań odpowiedzieć w najnowszym, 23 numerze Dekodera. Ale nie tylko. Poruszamy też garść ważnych społecznie tematów: o dostępie do broni, o komercjalizacji szkolnictwa wyższego, o globalnym zagrożeniu biosfery, o bezrobociu, które niby znikło czy o refundacji in vitro.

Zapraszamy również do stałych rubryk: Alfabetu PiS, Pocztu królów i książąt Piskich oraz oczywiście niezmordowanego kota z miseczką czegoś mocniejszego. Udanej lektury!

Dekoder nr 23

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…