Jacek Głomb nowym rzecznikiem regionu KOD DOLNOŚLĄSKIE

W niedzielę, 15 maja 2016, na spotkaniu roboczym koordynatorów grup lokalnych  z okręgu dolnośląskiego wybrano nowego rzecznika KOD DOLNOŚLĄSKIE. Został nim Jacek Głomb, koordynator KOD LEGNICA.

Jacek Głomb jest reżyserem teatralnym i filmowym, wieloletnim  dyrektorem Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.  Ze względu na zajmowane stanowisko, jak również swoją pracę społeczną ma duże doświadczenie w kontaktach z mediami, co bez wątpienia jest atutem każdego rzecznika. Dodatkowo, nowy rzecznik ma za sobą wiele lat pracy społecznej: w 2011 roku Jacek Głomb powołał do życia fundację „Naprawiacze Świata”, która ma na celu aktywizację lokalnej społeczności i promowanie zachowań pro-obywatelskich.  Za swoje zasługi dla rozwoju kultury i za swoją pracę społeczną w 2002 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

W KODzie jest od samego początku.

„Jacek jest praktykiem z dużym doświadczeniem, którego znam osobiście od początku mojej obecności w KOD”– powiedział DEKODEROWI koordynator KOD LUBIN, Bogdan Leszkiewicz. – Wcześniej ceniłem go jako widz, za nowatorski sposób reżyserowania i zawsze aktualne spektakle, które trafiają do  widowni. Według mnie jest to najlepsza osoba, która mogłaby pełnić tę funkcję”.

Podobnego zdania jest Marta Wosak, koordynatorka KOD WAŁBRZYCH i opiekunka grup lokalnych KOD DOLNOŚLĄSKIE: „Bardzo mnie cieszy ta kandydatura. Jacek był faworytem od początku, ze względu na swoje ogromne doświadczenie w kontaktach z mediami. Jestem przekonana, że z pełnieniem funkcji rzecznika regionu KOD DOLNOŚLĄSKIE poradzi sobie doskonale”.

Potrzeba stworzenia funkcji rzecznika pojawiała się wraz z większą ilością wydarzeń i akcji organizowanych przez KOD DOLNOŚLĄSKIE. Jak słusznie zauważa Marta Wosak, chodzi tu przede wszystkim o tworzenie spójnych i konkretnych komunikatów do mediów, dotyczących działalności KOD Dolny Śląsk, zarówno na poziomie grup lokalnych, jak i regionu. Zdarza się, że  – przy różnego rodzaju eventach – pojawiają się trudności z dotarciem do środków masowego przekazu, szczególnie w małych miejscowościach. Jedną z ról rzecznika byłaby między innymi pomoc w szybkim i skutecznym dotarciu do mediów.

Pierwszym pomysłem nowego rzecznika jest stworzenie bazy mediów dolnośląskich. Baza ta będzie zawierała kontakty do wszystkich mediów lokalnych w regionie. Usprawni to  porozumiewanie się z nimi, jak również ułatwi koordynatorom lub osobom odpowiedzialnym za eventy szybki kontakt z konkretną gazetą lub rozgłośnią radiową.

Małgorzata Lech-Krawczyk, koordynatorka regionu KOD DOLNOŚLĄSKIE: „Nowy rzecznik to nie tylko profesjonalista, ale też autorytet dla wielu ludzi.  KOD budując swoją markę jako organizacji opiniotwórczej dokłada wszelkich starań, żeby właśnie ludzie rozpoznawalni i uznawani za swoje zasługi – autorytety z różnych dziedzin kultury, sztuki i nauki chciały z KOD współpracować. Niewątpliwie, jednym z takich autorytetów jest Jacek Głomb. Czuję się osobiście zaszczycona, że mam okazję z nim współpracować”.

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…