Nie będziemy siedzieć cicho!

20 grudnia o godzinie 18:00 na placu Solnym we Wrocławiu po raz kolejny powiedzieliśmy NIE w odpowiedzi na ostatnie działania większości sejmowej. Protestowaliśmy razem – partie opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej, KOD, stowarzyszenia i ruchy miejskie. Stanęliśmy przeciwko złamaniu przez PiS podstawowych zasad parlamentaryzmu i ograniczaniu wolności mediów w Sejmie. I przeciw manipulacji, jakoby nasze protesty dotyczyły obrony „ubeckich przywilejów”. To trzeba powiedzieć jasno: protestujemy przeciw złamaniu regulaminu sejmu i Konstytucji. Przeciwko podeptaniu prawa mniejszości parlamentarnej oraz ograniczeniu obywatelskich praw do informacji publicznej, a przecież obrady sejmowe mają charakter publiczny.

Udział w proteście wzięły następujące organizacje (alfabetycznie): Inicjatywa Polska, KOD, Młodzi Demokraci, Nowoczesna,  Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK), OK Wrocław, PO, Razem, SLD, UED.
I chociaż na dworze było bardzo zimno, to atmosfera była gorąca, między innymi dzięki oprawie muzycznej, jaką zapewnili Marcin „Luter” Lutrosiński i Natalia Pancewicz.

Redakcja DEKODERA 

6 9

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…