Oświadczenie Redakcji Dekodera

Zanim ktokolwiek dowiedział się o istnieniu Mateusza Kijowskiego, w radiowej Trójce mogliśmy usłyszeć, że w proteście przeciwko niedemokratycznym działaniom rządu PiS, dzięki Facebookowi powstał i rozwija się KOD – obywatelski ruch społeczny. Radiowa Trójka wielokrotnie i szczegółowo informowała o powstaniu KOD-u i dziś już wiemy, jaką cenę przyszło jej zapłacić między innymi za to, że bardzo mocno przyczyniła się do popularyzacji nowego ruchu. Nie zmarnujmy tej ofiary, nie zmarnujmy naszego czasu, nie zmarnujmy naszych marzeń o tym, aby Polska była normalnym krajem.
KOD nie powstał po to, aby bronić jakichś konkretnych osób, ale po to, by walczyć o urzeczywistnianie takich ideałów jak demokracja, równość, wolność. Nie powstał też z woli jednej osoby, tylko z woli tysięcy, w całej Polsce. KOD nie może jednak walczyć o wolność od odpowiedzialności. Dlatego szczególnie teraz ważna jest uczciwa komunikacja z sympatykami, członkami oraz ze społeczeństwem.
Nigdzie w życiu publicznym nie powinno być miejsca na żadne wątpliwości w sferze finansów. KOD, którego celem jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, powinien w tym względzie być wzorem, gdyż nie ma społeczeństwa obywatelskiego bez społecznego zaufania. Stąd jako redakcja pisma związanego z ruchem KOD ubolewamy nad działaniami, które tej transparentności i zaufaniu nie służą i mamy nadzieję na szybkie wyjaśnienie sytuacji.

Redakcja Dekodera 

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…