Piknik z KODem we Wrocławiu

23 kwietnia 2016 spotkaliśmy się na pikniku obywatelskim: my – ludzie KODu i mieszkańcy Wrocławia. Pomysłodawcą inicjatywy był Michał Korczak, a głównymi organizatorami – Hali Bielecka i Robert Wagner dzielnie wspierani przez Anię Kowalczyk-Derlęgę i Martę Wosak. O namioty, jak zwykle, zadbał Marcin Piotrowski.

Przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci. Były kredki, kolorowanki i gry planszowe. Najmłodsi mogli rozładować swoją naturalną energię w wielu zabawach ruchowych. Były konkursy i zawody. Krzysiek zorganizował m.in. bieg w workach (sic! Jak przystało na gorszy sort ). Dzieci, za udział w konkurencjach, nagradzane były dyplomami i drobnymi słodyczami. Hali zapoznała dziewczynki i chłopców z książeczką Konstytucja Polski dla dzieci. Miło było patrzeć jak dumne maluchy odznaczone plakietkami „Młody Kod” maszerowały z konstytucją w ręku (każdy mały uczestnik pikniku otrzymał ją na własność).

Jak wiadomo, przebywanie na świeżym powietrzu wzmaga apetyt – mieliśmy więc kiełbaski, mięso, szaszłyki, sałatki i nawet faszerowane pomidorki. Hitem kulinarnym okazał się jednak ostry sos ! KOD łączy, więc oczywiście nasza kuchnia była wspólna. Dziękujemy bardzo wrocławskiej rodzinie za pyszne rogaliki pięknie podane w wiklinowym koszyku. Dziękujemy też dzielnym KOD-kucharzom, którzy w sposób profesjonalny przygotowywali nam dania z grilla.

Jak zazwyczaj podczas KODowych imprez we Wrocławiu pogoda była doskonała. Chętnie dołączali do nas przypadkowi spacerowicze i rowerzyści. Była więc okazja do rozmowy i wspólnego spędzenia czasu. Rozdawaliśmy ostatnie już egzemplarze Dekodera nr 2, ulotki i znaczki KODu oraz zbieraliśmy podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Była też możliwość całkowitego relaksu – można było wyłączyć myślenie i po prostu poleżeć na leżakach lub karimatach. Co kto lubi

Dziękujemy wszystkim za dobry humor i pozytywną energię. Po dzisiejszej imprezie wiemy jedno: to trzeba powtarzać!

Prawdopodobnie nie był to więc ostatni piknik z wrocławskim KODem w tym sezonie!

https://www.facebook.com/events/859636104183214/


 

4 7 6 8

Hisilicon Balong

Hisilicon Balong

005 011 028 029 038 027 004

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…