SPRAWDZAM!

Dzisiaj, 6 sierpnia na pl. Solnym powiedzieliśmy SPRAWDZAM! Andrzejowi Dudzie.

Właśnie minął rok od zaprzysiężenia go na urząd Prezydenta. Był to rok bardzo zły dla polskiej demokracji, której fundamenty były i są nadal naruszane przez rządy PiS. W tym czasie prezydent nie tylko nie stanął w obronie polskiej Konstytucji, choć przysięgał to czynić, ale również sam wielokrotnie naginał, bądź jawnie łamał postanowienia naszej ustawy zasadniczej. Podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej Andrzej Duda wypowiedział wiele na temat tego, jakim będzie prezydentem i co uczyni dla Polaków w ciągu pierwszych miesięcy swego urzędowania. Dziś sprawdziliśmy, co były warte zapewnienia kandydata, a co uczynił z nimi jako prezydent.

Zebranym licznie (pomimo wakacji) przypomnieliśmy dziś i skomentowaliśmy muzycznie wypowiedzi Andrzeja Dudy. Okolicznościowe piosenki przeplatane były fragmentami przemówień kandydata na prezydenta, które z kolei kontrastowały z przedstawieniem prezydentury jakie przygotowała prowadząca program Klaudia Jachira. W Pałacu Rezydenckim uczestnicy spotkania mogli uzyskać własne egzemplarze ciekawych projektów ustaw, oraz okolicznościowy numer „DEKODERA” z zestawieniem najważniejszych obietnic prezydenta i ich „realizacji” w praktyce. Zbieraliśmy podpisy pod petycjami – o odwołanie minister Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji oraz o wstrzymanie procesu lustracyjnego Generała Ścibora – Rylskiego, a także w obronie Rzecznika Praw Obywatelskich, dr Adama Bodnara. Chętnych do składania podpisów było tak wielu, że spontanicznie utworzyli długą kolejkę wzdłuż południowej i zachodniej pierzei pl. Solnego.

Podczas wydarzenia rozdawane były też zaproszenia na wystawę unikalnych – nigdzie nie publikowanych – zdjęć, ze zbiorów osób związanych z Solidarnością. Wystawa zostanie zaprezentowana w dniach 31.08-12.09 przy przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej.

Dekoder-Sprawdzam2

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…