Wrocławski Piknik Obywatelski nad Odrą

5 czerwca nad zatoką Odry w pobliżu Parku Biskupińskiego odbył się Wrocławski Piknik Obywatelski. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12 i potrwała do późnych godzin popołudniowych.

W programie znalazł się między innymi kącik wiedzy o wyborach 4 czerwca 1989 r., czyli pierwszych wolnych wyborach w powojennej Polsce. Odbyła się również debata oksfordzka, podczas której uczestnicy próbowali ocenić dorobek wolnej Polski. Głosy licznie zebranej publiczności – która chętnie zadawała własne pytania – zdecydowały o wyłonieniu zwycięzców debaty. Podczas trwania pikniku Redakcja Dekodera prowadziła punkt informacyjny. Odbyliśmy wiele ciekawych rozmów z gośćmi Pikniku Obywatelskiego, między innymi z prof. Ludwikiem Turko (część 1, część 2) oraz przewodniczącym wrocławskiego Oddziału Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Aleksandrem Gleichgewichtem.

Dużym powodzeniem cieszył się punkt z grillem. Dziękujemy sponsorom za wspaniały smalec, ogórki, kiełbaski i inne pyszności. Uczestnicy pikniku brali udział w grze terenowej, pływali na kajakach i motorówce. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Była zabawa z chustą animacyjną, malowanie baloników, samodzielne wytwarzanie baniek mydlanych, kolorowanki, konkursy itp. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się marionetka oraz zajęcia z kukiełkami, prowadzone przez aktorkę Wrocławskiego Teatru Lalek. Naszej imprezie przyglądał się słynny Szeryf z plakatu wyborczego 4 czerwca 1989 roku. Przy odrobinie wyobraźni każdy z nas mógł wcielić się w jego rolę – wiele osób uwieczniło się przy jego podobiźnie. Nie zabrakło występu naszych gitarzystów: Dymitra, Ani i Łukasza oraz wspólnego śpiewania piosenek.

Podczas pikniku zebraliśmy 3.302,10 zł oraz 1,01 Euro. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami oraz do wysłuchania nagranych rozmów.Galeria ze zdjęciami

 


Dodaj komentarz

Możesz również polubić…