ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ KOD DOLNY ŚLĄSK. Mieszkańcy Wrocławia za Konstytucją!

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ
16.05.2016 r., godz. 13.00, Wrocław, Ratusz, siedziba Rady Miejskiej

Mieszkańcy Wrocławia za Konstytucją!

Wrocławianie chcą, aby Rada Miejsca zobowiązała władze Wrocławia do stosowania się do wyroków Trybunału Konstytucyjnego, także tych nieopublikowanych. Komitet Obrony Demokracji zebrał dotychczas ponad 2000 pisemnych apeli mieszkańców miasta w tej sprawie i ma zamiar przekazać je Radzie Miejskiej 16 maja br.

„Swoją troskę o stan prawny Rzeczpospolitej Polskiej wyrazili m. in. zasłużeni dla naszego miasta Honorowi Obywatele: Urszula Kozioł, Norman Davies, Andrzej Wajda, Bogdan Zdrojewski.” – czytamy w apelu opracowanym przez KOD – „Dołączmy do grona miast stających w obronie ładu konstytucyjnego naszej Ojczyzny!”
Stanowiska i uchwały w sprawie stosowania się władz samorządowych do wyroków Trybunału Konstytucyjnego podjęły już rady miejskie m. in. Warszawy, Łodzi, Sopotu, Poznania, Bydgoszczy i Słupska.

Zebrane, indywidualnie podpisane przez mieszkańców listy – apele do Rady Miejskiej zostaną jej przekazane w dniu 16 maja br. o godzinie 13.00. Przy przekazaniu odbędzie się krótka konferencja prasowa z udziałem delegacji KOD oraz zaproszonych gości – zasłużonych wrocławian.

Kontakt: Małgorzata Lech – Krawczyk 0 602 583 867

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…