Żarty się skończyły. Ale nie dla wszystkich. Kaczyński żartuje dalej.

Jeżeli prawdą okażą się sensacyjne doniesienia mediów, Jarosław Kaczyński na wieść o planowanym Ogólnopolskim Strajku Kobiet postanowił zlecić na szybko przygotowanie projektu nowej PiSowskiej ustawy. Projekt ten zezwoli ponoć na aborcję w dwóch przypadkach – gwałtu i zagrożenia życia matki.

Jego przygotowanie w kontrze do popieranego dotychczas projektu Ordo Iuris, oznaczałoby ostateczne potwierdzenie bezideowości polityki Jarosława Kaczyńskiego oraz instrumentalne wykorzystywanie przez niego wartości oraz poglądów politycznych w celu sterowania temperaturą polityczną w kraju. Tym bardziej, że – jak donoszą dziś media – tym „szybkim projektem” mają się zająć senatorowie obozu władzy, ponieważ posłowie Prawa i Sprawiedliwości skompromitowali się wizerunkowo, głosując za skierowaniem do dalszych prac nad ustawą całkowicie zakazującą aborcji.

Jeśli jest prawdą to, że z niesłychaną wręcz szybkością prezes PiS zareagował na wiadomość o fali protestów kobiet w całym kraju, będzie to dowodem cynicznej gry obliczonej na osłabienie tych protestów i dowodem uprawiania przez Jarosława Kaczyńskiego polityki kontrolowanego konfliktu.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że o tym, iż senatorowie PiS pracują nad mniej restrykcyjnym niż obywatelski projektem ustawy dotyczącej aborcji poinformował w piątek Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w SMS-ie przesłanym dziennikarce Polsat News, natomiast w sobotę wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział w radiowej Trójce odnosząc się do tej sprawy: „Z tego, co wiem, my nie szykujemy żadnego nowego projektu ustawy” dodając, że „są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów, zobaczymy, jaki będzie ich efekt”.

Z dużym prawdopodobieństwem mamy więc do czynienia z celowymi działaniami dezinformacyjnymi podejmowanymi przez ekipę rządzącą.

Dlatego ważne jest aby jutro w Strajku wzięło udział jak najwięcej kobiet oraz wspierających je mężczyzn. Pokażmy władzy, że nie pozwolimy na kolejne manipulacje. Pokażmy władzy, że żarty naprawdę się skończyły!

ŁR 

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…