Imprezy KOD w weekend Wszyscy dla Wolności

„Wszyscy dla wolności” czyli KOD 4 czerwca 2016

1. Bielsko-Biała

16.00 piknik na Placu Chrobrego

1a. Bydgoszcz – piknik (szczegóły wkrótce)

2. Częstochowa

Promenada im Czesława Niemena 14:00-18:00

Występy zespołów muzycznych, animacja zabaw dla dzieci, wata cukrowa itp, pokaz fitnessu. zabytkowy tramwaj w tych samych godzinach jezdzacy po miescie i zabierajacy pasazerow na miejsce manifestacji.

o 17:00 toast.

3. Gdańsk

Park Reagana 14.00-18.00 piknik “Wszyscy dla wolności”

6. Kędzierzyn-Koźle – dzień wcześniej: piątek 03.06.2016:

godz. 20.00, „Pub pod lwami” przy ul. Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu

KONCERT DLA WOLNOŚCI

3 czerwca 2016, z inicjatywy kędzierzyńsko-kozielskiego KODu odbędzie się Koncert dla Wolności. Zaproszeni muzycy zaśpiewają piosenki, które, stworzone przez rozmaitych artystów w bardzo różnych okolicznościach, łączy szczególny motyw przewodni. Tym motywem jest wolność – do niedawna tak oczywista, że trochę zapomnieliśmy jak bardzo jest dla nas ważna. Nasz koncert jest koncertem dla wolności, bo chcemy przywrócić jej

szacunek, przeżyć ją i wyśpiewać. To też koncert dla wolności, którą mamy w sobie, a ta rozkwita i daje moc wśród innych wolnych ludzi. Dlatego zapraszamy wszystkich 3 czerwca o godz.20.00 do „Pubu pod Lwami” przy ul. Piastowskiej w K-Koźlu.

7. Kielce 4.06 15.00

. Marsz i happening „Wybieramy wolność”. O godz. 15 ruszamy z placu Wolności, ulicą Sienkiewicza na plac Artystów. Tam happening: występy na scenie, gry, zabawy, konkursy dla dzieci i dorosłych, darmowe podręczniki o demokracji dla dzieci, w prezencie sadzonki drzewek ogrodowych, pokazy ratownictwa. O godz. 17 wspólny Toast za Wolność i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

8. Koszalin

15:00 – 17:00 – Marsz z pod pomnika Józefa Piłsudskiego ul.Zwycięstwa na Rynek Staromiejski, na rynku „Piknik Wolności”. Podczas pikniku wystąpi m.in Klaudia Jachira. Godzina 20:00 klub „Kawałek podłogi” – recital Klaudii Jachiry i after party

9. Kraków

„Marsz Wolności”; wątek przewodni: Dzień Wolności i Praw Obywatelskich oraz wolne wybory 4 czerwca 1989 rgodzina 15.00; miejsce: z Rynku Głównego przy pomniku Adama Mickiewicz na Plac Wolnica.

10. Legnica

o godz. 15.00 organizujemy na Rynku w Legnicy manifestację – „Wybierzmy Wolność” – w rocznicę wyborów parlamentarnych w których w 1989 roku wybraliśmy wolność i demokrację

11. Leszno

Piknik pod hasłem “Wolność dla wszystkich – wszyscy dla Wolności” odbędzie się 4 czerwca o 15 00 na rynku w Lesznie. Piknik ma charakter patriotyczno – rekreacyjny, na który zapraszamy całe rodziny z dziećmi, zapewniając dobrą zabawę przeplataną z ciekawymi wystąpieniami o charakterze historyczno patriotycznym; kładziemy nacisk na uczczenie 27 rocznicy wolnych wyborów i zapewniamy zabawę wszystkim dzieciom; będą zajęcia związane z nauką hymnu polskiego z opowieściami o godle i fladze. Będą konkursy rysunkowe, recytatorskie i taneczne – wszystko z nagrodami. Dużo lodów i waty cukrowe,j dużo cukierków… Animatorzy prowadzący zajęcia na scenie, występy zespołów muzycznych i tanecznych – wszystko prowadzone przez profesjonalnego wodzireja. Piknik ma być niezapomnianą przygodą dla wszystkich uczestników

12. Łódź

12-17.00 4 czerwca Piknik Wolności, 4 czerwca, park Poniatowskiego. Koncerty: Skiba, Amourette, Solution, Biba, inni, atrakcje dla dzieci, konkursy, akcje edukacyjne, konkursy tematyczne, nauka tańca dla dzieci, czirliderki, nauka pierwszej pomocy, namiot organizacji kobiecych, namiot stacji krwiodawstwa i informacja nt. przeszczepu szpiku itp.

12a. Mikołów Rynek

Namiot KOD 9 – 13

Animacje dla dzieci, pociąg do demokracji, akcja informacyjna o działaniach KOD Śląskie i KOD Mikołów.

13. Opole

OPOLSKIE: KOD – WEEKEND WOLNOŚCI

Symbolem wydarzenia „Opolskie: KOD – weekend wolności” jest Motyl. Ten od efektu motyla. Biało – czerwony, bo Polski. Niech ruch jego skrzydeł wznieci huragan Wolności. W dniu 04.06.2016 KOD Opolskie wspólnie z Opolanami upamiętni przypadającą tego dnia rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, które miały miejsce 04.06.1989. Chcemy symbolicznie, wspólnie, siłami oddolnymi społeczeństwa obywatelskiego upamiętnić to wydarzenie, w konsekwencji którego całe społeczeństwo polskie wyznaczyło drogę do wolności i demokracji w tej części Europy. Od tamtego czasu wiele wspólnie osiągnęliśmy na drodze kompromisu, dialogu, wspólnie podejmowanych wyrzeczeń, na drodze umiaru i w poczuciu odpowiedzialności za dobro wspólne.

Niestety, obecnie rządząca większość parlamentarna próbuje zepchnąć społeczeństwo polskie w antydemokratyczne odmęty: nieszanowana jest Konstytucja RP oraz wyroki Trybunału Konstytucyjnego, wspólne dla nas media publiczne stały się tubą propagandową rządu rodem z najgłębszych lat PRL-u, obrażani są sojusznicy naszego kraju, próbuje się nas wyizolować od wspólnoty europejskiej, wdrażane są przepisy sprzeczne z konstytucją i godzące w wolności obywatelskie.

Nie ma na to społecznej zgody. Dlatego tłumnie gromadzimy się w ramach Komitetu Obrony Demokracji na ulicach polskich miast i miasteczek. Wspólnie obronimy polską demokrację. Niech KOD będzie z nami.

Opole:

godz. 14.30-15.00, Rynek w Opolu

TOAST DLA WOLNOŚCI

Zapraszamy mieszkańców Opola i okolic na wspólny „Toast dla wolności” upamiętniający rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów z dnia 04.06.1989 roku. Wspólną, symboliczną lampką bezalkoholowego szampana wzniesiemy wspólny toast za pomyślność naszego kraju. Przedstawiciele KOD Opolskie wygłoszą krótki toast. Jeżeli chcesz wygłosić swój toast na cześć wolnej i demokratycznej Polski – zapraszamy!

Ponadto, podzielimy się z Państwem chorągiewkami Polski i KODu, przypinkami KOD oraz Konstytucją RP.

godz. 15.00-16.00, Rynek Opole – Amfiteatr Opole

HAPPENING DEMOKRATYCZNY

Ulicami Opola z rynku pod amfiteatr przespaceruje się alegoria polskiej demokracji. Ale czy ona, cała obolała ostatnimi czasy, wszak stale w nią ktoś „tarabani”, jest jeszcze w stanie spacerować o własnych siłach? Może trzeba ją powieźć na wózku, może ponieść na rękach – o tym przekonamy się już 4 czerwca w rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów z dnia 04.06.1989 roku. Ten niewielki happening KOD Opolskie ma na celu zobrazować i przypomnieć wszystkim, że to co najważniejsze dla nas Polaków – wolność i demokracja, nie jest nam dane raz na zawsze i wymaga od nas, byśmy te wartości wspólnie pielęgnowali.

godz. 16.30-20.30, Amfiteatr Opole

KOD NA FESTIWALU – KFPP OPOLE 2016

Opole to stolica Polskiej Piosenki, a w dniu 04.06 w opolskim amfiteatrze będzie trwał doroczny festiwal organizowany przez TVP. Do niedawna TVP była medium publicznym, a od niedawna jest tubą propagandową rządu, który wraz z większością sejmową spycha nasz kraj w antydemokratyczne obszary. Nie ma na to społecznej zgody. Opolski festiwal przypada w tym roku w rocznicę częściowo wolnych, demokratycznych wyborów z dnia 04.06.1989 – uczcijmy to wspólnie w ramach KOD. To dla nas podwójna okazja, by tym mocniej zaznaczyć wolę społeczeństwa polskiego, które nie zgadza się na zawłaszczanie mediów publicznych przez jedną opcję partyjną, a opolski festiwal należy do nas wszystkich i jest ku temu dobrą okazją. Domagajmy się wolnych mediów publicznych.

godz. 14.00-20.00 Kanał Młynówki (na odcinku żółty mostek – śluza przy katedrze)

ŁÓDKA Z PRZESŁANIEM DLA RZĄDU

W dniu 04.06.2016 w godz. 14.00-20.00 na kanale Młynówka w Opolu na odcinku żółty mostek – śluza przy katedrze, będzie się odbywał cykliczny happening pod hasłem „Łódka z przesłaniem dla rządu”. Niewielka motorówka będzie holowała za sobą przesłanie dla rządu RP, który dryfuje poza obszar demokratycznego państwa prawa, sterując naszym wspólnym okrętem, któremu na imię Polska, w kierunku raf. Nie ma na to społecznej zgody. Celem happeningu KOD Opolskie jest przesłanie do rządu RP, by ten skierował stery na hasła: wolność, równość, demokracja, które dla większości społeczeństwa są sterem i drogowskazem, co wybrzmiało szczególnie mocno w dniu 04.06.1989 roku podczas pierwszych, częściowo wolnych wyborów, które doprowadziły nas do wolności. Społeczeństwo polskie dzierży ten ster od lat, a zatem nic o nas bez nas. Nie ma społecznej zgody na kierowanie państwa w kierunku antydemokratycznych raf. Rządzie, opamiętaj się.

04.06.2016, godz. 22.00-24.00, Rynek

A JA JESTEM, PROSZĘ PANA, NA ZAKRĘCIE

W 27 rocznicę częściowo wolnych wyborów z dnia 04.06.1989, KOD Opolskie zaprasza na opolski rynek na świetlny happening. Nie podajemy bliższych szczegółów – spacerujcie wokół opolskiego ratusza, rozglądając się uważnie dookoła. Poczynania prezydenta, premier, rządu oraz większości sejmowej, noszą wyraźny oraz czytelny dla społeczeństwa antydemokratyczny wydźwięk. Polska demokracja zdaje się mówić słowami znanej piosenki: „A ja jestem, proszę pana, na zakręcie”. To od nas, demokratycznego, wolnego społeczeństwa obywatelskiego zależy moc sprawcza, by Konstytucja RP była przestrzegana. Światło to nadzieja, uśmiech, radość. Nie, nie smucimy się. Sprawmy, by ów zakręt, na którym jest za sprawą rządzących polska demokracja, był jak najłagodniejszy. Upomnimy się o przestrzeganie przepisów Konstytucji RP, kierując za sprawą świetlnego happeningu przesłanie do władz państwa.

14. Oświęcim

„Wolność kocham i rozumiem” manifestacja, wątek przewodni Dzień Wolności i Praw Obywatelskich i wolne wybory 4 czerwca 1989 r.; czas: sobota, 4 czerwca, godzina 16.00; miejsce Plac Pokoju.

14a. Poznań

wykład otwarty Latającego Uniwersytetu Demokracji, 5 czerwca, 4 piętr biurowca Delta, ul. Towarowa 35g. 18, KONTAKT: Joanna Darecka Latający Uniwersytet Demokracji Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

14b. Puszczykowo

piknikowe spotkanie w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie, przy ul. Wodziczki 3 w niedzielę 5 czerwca w godz. 15.00 – 19.00.

14c. Radom

4.06 Marsz Wolności poczatek g. 12, przed pomnikiem Jana Kochanowskiego

15. Rzeszów

14:00-17:00 Scena przy Bulwarach nad Wisłokiem – Piknik “Wolność słowa i gitary”

wystąpią: Milena Machowicz, zespół PIGS, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY oraz finalistka show AplauzAplauz – Małgorzata Boć.

W ramach pikniku – spotkanie z księdzem Wojciechem Lemańskim.

Wszelkie atrakcje piknikowe included – piwo, kiełbaski, wata cukrowa, zjeżdżalnie, balony, jarmark itd.

16. Starachowice

Piwnice Artystyczne „Alter Ego Cafe” Toast za Wolność 4 czerwca przy ul. J. Kochanowskiego 5

17. Szczecin

15-17 parada wolności (marsz) z pl. Solidarności (Anioł Wolności, Centrum Dialogu Przełomy) na Jasne Błonia – tam scena i „ala”

18. Warszawa

16:00 do 18:30 – Marsz „Wszyscy dla Wolności” + 3 prezydentów. Potem miejski koncert 19:30

19. Toruń, Włocławek

5 czerwca. W trzech miastach w naszym regionie ( Toruń, Włocławek) staną namioty KODu gdzie będziemy promować: wolność, swobodę gromadzenia się, wspólną zabawę i tu niespodzianka, zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i zdolności plastyczne do pomocy w biciu rekordu Polski na najdłuższy rysunek „Pociągu do Demokracji”. Finał (mierzenie z sędzią) odbędzie się 18 czerwca w Częstochowie u naszych przyjaciół z grupy KOD Częstochowa – inicjatorów tego pomysłu. Zabawa w malowanie wagoników zapowiada się przednio, mamy nadzieję, że pociąg do demokracji będzie miał finalnie wiele kilometrów.

20. Człuchów

Człuchów, 4.06.2016, wystawa „Wszyscy dla wolności – krótka historia demokracji w Polsce ’89 – ’16” godzina 11.00 -13.00 Rynek w Człuchowie

21.Wrocław:

5 czerwca, w Weekend Wolności, zapraszamy na Wrocławski Piknik Obywatelski! Okolice Parku Biskupińskiego od g.12

W programie:

kącik wiedzy o pierwszych wolnych wyborach w powojennej 4 czerwca 1989 r.

debata oksfordzka – efektowny sposób rozstrzygania trudnych kwestii. Tematem przewodnim będzie ocena dorobku wyborów 4 czerwca 1989r.

finał eksperymentu wyborczego „Jakiej Polski chcemy?”

Dodatkowe atrakcje (bezpłatne!):

gry, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych

Kajaki! Łodzie motorowe! Canoe!

akcja plastyczna „Pomalujmy Polskę”

występy artystyczne – aktorzy Teatru Lalek

warsztaty zumby i samby

Obywatelska Gra Terenowa dla całej rodziny

zabawy sportowe

wspólne śpiewanie, ognisko i grillowanie

Zapraszamy z koszami piknikowymi i kocami!

5 czerwca, w Weekend Wolności, zapraszamy na Wrocławski Piknik Obywatelski!

W programie:

kącik wiedzy o pierwszych wolnych wyborach w powojennej 4 czerwca 1989 r.

debata oksfordzka – efektowny sposób rozstrzygania trudnych kwestii. Tematem przewodnim będzie ocena dorobku wyborów 4 czerwca 1989r.

finał eksperymentu wyborczego „Jakiej Polski chcemy?”

Dodatkowe atrakcje (bezpłatne!):

gry, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych

Kajaki! Łodzie motorowe! Canoe!

akcja plastyczna „Pomalujmy Polskę”

występy artystyczne – aktorzy Teatru Lalek

warsztaty zumby i samby

Obywatelska Gra Terenowa dla całej rodziny

zabawy sportowe

wspólne śpiewanie, ognisko i grillowanie

Zapraszamy z koszami piknikowymi i kocami!

22. Zgierz 4.06 17.00

Słodkie Święto Wolności. Będziemy w okolicach parku miejskiego w Zgierzu (start przy ul. Piątkowskiej) rozdawać ulotki, gazetki i …. pyszne, zakodowane krówki.

23. Zakopane

WOLNY SPACER WOLNOŚCI!!! Spotykamy się o godz. 14.00 pod pomnikiem hr. Władysława Zamoyskiego (skrzyżowanie Krupówek i Trzeciego Maja), idziemy w dół pod Urząd Miasta, a później spotykamy się na pikniku w CAFE PIANO, ul. Krupówki

24. Zielona Góra

Piknik rodzinny w godz. 12.00 – 18.00 na deptaku przy pomniku Bachusa (skrzyżowanie ul. Kupieckiej i Żeromskiego). O 16.00 rusza “MARSZ WOLNOŚCI” spod pomnika Trzech robotników (ul. Ułańska), dalej al. Niepodległości, ul. Żeromskiego do Starego Rynku, gdzie zostanie utworzony tzw. “żywy łańcuch” oraz odśpiewany zostanie o godz. 17.00 hymn polski.

25. Zgierz

17.00 Słodkie Święto Wolności. Będziemy w okolicach parku miejskiego w Zgierzu (start przy ul. Piątkowskiej) rozdawać ulotki, gazetki i …. pyszne, zakodowane krówki.

26. Ostrowiec Świętokrzyski

godz.16.30 spotkanie na Rynku pod hasłem „Święto Wolności”

6.06 (poniedziałek) godz.16, Galeria Fotografii MCK w kinie „Etiuda”. Spotkanie z działaczem pierwszej „Solidarności” Zbigniewem Janasem i projekcja filmu o Ostrowieckim Komitecie Obywatelskim „Skąd przyszliśmy, gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy”.

Zagranica:

1. Oslo, Norwegia: . 5 czerwca o 14 przed parlamentem (Stortinget).

2. Ottawa, Kanada

4 czerwca; najprawdopodobniej pod Ambasada RP w Ottawie (MIEJSCE? AMBASADA POTWIERDZONA?. Jednocześnie dołączymy do tego akcję Dnia Podziękowania dla Prof. A. Rzeplińskiego (kulminacja akcji 6 czerwca przez ‘oplakatowanie’ stron Facebooka odpowiednim zdjęciem/plakatem)

3. Vancouver, Kanada

4 czerwca, prawdopodobnie w Holland Park, GODZINAcentrum miasta Surrey, piknik, w połączeniu z inicjacją akcji Dnia Podziękowania dla Prof. A. Rzeplińskiego (kulminacja 6 czerwca)

4. Chicago, USA

5 czerwca, od 13:00 do 19:00 “Piknik Wolności” w parku Catherine Chevalier w Chicago. Rodzinna atmosfera, grill, gitary. Celebrujemy z Komitetem Obrony Demokracji PL.

4a. NY 4 czerwca 12-14 (EDT)

150 Greenpoint Ave, Brooklyn, NY 11222-2202, United States

DZIEŃ WOLNOŚCI, uczcimy przejściem ze sztandarami od rogu Manhattan Ave i Greenpoint Ave (przeciwlegle od McDonald’a) do McCarren Park, gdzie odbędzie się PIKNIK. Zapraszamy wszystkich, którym droga jest polska demokracja. Przyprowadźcie swoje rodziny i swoich przyjaciół, weźcie ze sobą dzieci! Wszyscy razem będziemy obchodzić to piękne święto! Zbiórka o godzinie 12 koło byłego Polonaise Terrace – w samo południe!

4b. Waszyngton Cabin John Regional Park

7701 Tuckerman Ln, Potomac, Maryland 20854 – 5 czerwca g.12.00 (EDT)

Spotykamy się w Cabin John Park przy stołach piknikowych. Niech każdy przyniesie swój koszyk z prowiantem, dobry humor i chęć wspólnego biesiadowania. Mile widziane rodziny z dziećmi-obok plac zabaw.

4c. 4-5 czerwca: wydarzenia #KOD_Zachod

#KOD_SF, San Francisco

5 czerwca, Fort Baker, San Francisco

facebook.com/events/222581471461895

#KOD_Seattle

4 czerwca, w samo południe w Gas Works Park

facebook.com/events/646328388854374

#KOD_Sacramento

4 czerwca, 12:00

Royer Park 130 Park Dr Roseville, CA 95678

facebook.com/events/955356757915307

#KOD_LA, Los Angeles

4 czerwca, 2pm, MacArthur Park

https://www.facebook.com/events/128568950893169

#KOD_Denver

sobota, 4. czerwca, 12 w południe Sloan’s Lake Park, (east side) in Highlands

facebook.com/events/1737851166456244

#KOD_Phoenix

4 czerwca 4pm, Papago Park

facebook.com/events/1638402259816313

5. Bruksela, Belgia

g. 14, Piknik Belgia dla WOLNOŚCI!

Parc du Cinquantenaire

6. Lizbona, Portugalia

Rozdawanie ulotek Turystom w języku angielskim (mamy już sezon), na najbardziej obleganym (około 20 turystów na minutę) przez Turystów przejściu dla pieszych w Lizbonie. Złożenie zaleceń Komisji Weneckiej do “Tribunal Constitucional” w Portugalii.

Tradycyjna manifestacja przed ambasadą RP w Lizbonie.

7. Kopenhaga, Dania

4. czerwca o godz.12, Polska ambasada

8. Niemcy

piknik Wolności, Demokracji i Przyjaźni w Heidelbergu na Neckarwiese o 16.00

Berlin – Für die Freiheit / Za Wolność !

sob. 16:00 · Berlin, Unter den Linden 52, in der Nähe der ehem. Poln Botschaft,

9. Londyn, UK

Event pod polską ambasada w Londynie o 15:00 czasu lokalnego (16:00 w Polsce)

Pikieta, przemówienia/opowieści członków KOD UK i zaproszonych gości (lista niebawem) związane z różnymi aspektami wolności. Historie walki o wolność, historie o znaczeniu wolności. Do tego celebracja rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów

10.Austria , Wiedeń

Demonstracja , Stephansplatz , godzina 13:00- 14-00 , przemówienia , toast za Polskę , wspomnienia z roku 1989.14:00 – 14:30 przemarsz na Heldenplatz – piknik do godziny 16:00

11. Dublin, Irlandia

4.06 piknik w Dublinie pod haslem Wszyscy Dla Wolnosci. Miejsce-Phoenix Park k/Wellington Monument od 15 do 17 (czas moze jeszcze ulec zmianie)

12. Paryż : 4 czerwca manifestacja WSZYSCY DLA WOLNOSCI – Tous pour la liberté. Miejsce : Place Stravinsky niedaleko Centrum Pompidou. g. 16-18


źródło: Biuro Prasowe KOD

Dodaj komentarz

Możesz również polubić…